Wybarwienia krzeseł bukowych i stołów w okleinie naturalnej

Ze względu na różne ustawienia ekranów komputerów, tabletów i smartfonów oraz cyfrową obróbką zdjęć (konieczną do sprawnego działania sklepu internetowego) kolor produktu na fotografii może się minimalnie różnić od tego, jaki jest w rzeczywistości. Dokładamy starań, aby różnica była jak najmniejsza, jednak nie możemy jej całkowicie wykluczyć. Różnica pomiędzy kolorem widocznym na ekranie urządzenia elektronicznego a  rzeczywistym nie może stanowić podstawy do reklamacji.

Prezentowane próbki są wykonane na okleinie dębowej. Gotowy produkt w wybranym wybarwieniu może mieć inne usłojenie niż pokazane na próbniku. Więcej informacji na temat różnic w usłojeniu prezentujemy poniżej.

Usłojenie drewna

Drewno to naturalny surowiec, pozyskiwany z drzew rosnących w różnych warunkach i otoczeniu. Co ma decydujący wpływ na ostateczny wygląd produkowanych z nich mebli.

Podstawę stołów wykonujemy z litego drewna, a blat z płyty MDF z naturalną okleiną dębową. Mimo tego, że dokładamy największych starań, to nie zawsze jest możliwe, aby usłojenie stołu było identyczne jak blatu. Zdarza się również, że usłojenie blatu stołu, który otrzymuje Klient, jest inne niż stołu widocznego na zdjęciach w sklepie internetowym.

Prosimy o uwzględnienie powyższych informacji podczas składania zamówienia.

Rodzaje usłojenia drewna:

Flader – bogate usłojenie o nieregularnym kształcie, przypominającym morskie fale, chmury na niebie lub kwiaty. W strukturze mogą być widoczne usłojenia i delikatne różnice w naturalnym wybarwieniu. Dawniej najbardziej ceniony rodzaj usłojenia drewna, używany do budowy mebli.

Flader usłojenie drewna

Pasiak – inaczej wzór prostolinijny. Roczne słoje przypominają proste linie, rozmieszczone w równych odstępach. Nie ma sęków i można dostrzec promienie drzewne. Harmonijna struktura pasiaka jest często poszukiwana przez zwolenników form minimalistycznych.

Pasiak usłojenie drewna

Błyszcz – błyszcze drewna to skupione fragmenty rdzeniowe. Przez niektórych uważane są za wadę, tymczasem stanowią zaletę drewna. Błyszcze odbijają światło i wzmacniają drewno. Świadczą o zastosowaniu do budowy mebli naturalnych materiałów.

błyszcz usłojenie drewna