Czyszczenie i konserwacja mebli drewnianych:
- Do czyszczenia stosować należy tylko wilgotną ściereczkę nasiąkniętą jedynie wodą; następnie przetrzeć suchą. ściereczką do sucha.
- Nie używać do ścierania kurzu ostrych gąbek, skrobaków, preparatów z granulkami, które mogłyby porysować powierzchnię mebli.
- Nie używać rozcieńczalników, środków żrących, odplamiaczy lub innych środków mogących naruszyć powierzchnię lakieru.
- Należy natychmiast usuwać wszelkie zabrudzenia lub mokre plamy, suchą szmatką bądź specjalnymi preparatami do drewna lakierowanego.
- Nigdy nie nanosić preparatu bezpośrednio na mebel. Ponadto nie należy pozostawiać środków czyszczących i konserwujących naniesionych na powierzchnię bez ich rozprowadzenia, wtarcia. Nasącz nim miękką ściereczkę z mikrofibry lub flaneli i dopiero wówczas czyść nim mebel.
- Meble drewniane należy przecierać zawsze zgodnie z kierunkiem usłojenia.
- Należy zachować minimum 1 metr odległości od źródeł ciepła, jakimi są: kominki, wszelkiego rodzaju grzejniki, kuchenki oraz piekarniki.
- Nie stawiać gorących, wilgotnych oraz bardzo zimnych przedmiotów bezpośrednio na blat; należy używać podkładek, również do pisania.
- Należy wietrzyć pomieszczeń i unikać pozostawiania blatów w zawilgoconych pomieszczeniach.
- Chroń meble przed wodą – rozlaną wodę natychmiast wytrzyj do sucha.
- Należy unikać kontaktu mebli z mokrymi powierzchniami: mokre podłogi, dywany, ściany kabin prysznicowych gdyż drewno może absorbować wodę.
Zasady prawidłowej pielęgnacji mebli tapicerowanych:
- Należy zapobiegać pozostawaniu na powierzchni tkaniny brudu, kurzu oraz innych zanieczyszczeń.
- Zaleca się czyszczenie mebla (raz w tygodniu), używając końcówki odkurzacza przeznaczonej do mebli lub ręcznie za pomocą miękkiej szczotki.
- Mokre plamy usuwać za pomocą wilgotnej ściereczki, następnie suchą ściereczką wycierać do sucha.